Zomerkamp biedt kwetsbare kinderen een zorgeloze week
Davyd woont met zijn moeder en drie jongere broertjes in Oekraïne. Zijn vader woont in Polen. Het gezin leeft in armoede en Davyd is heel dankbaar dat hij mee mocht op Zomerkamp.10 juni 2025

De moeder van Davyd staat er alleen voor. Haar man vertrok al voor de oorlog naar Polen en is nooit meer teruggekeerd. Het is een uitdaging voor haar om vier kleine kinderen alleen groot te brengen, maar ook de kinderen hebben het moeilijk zonder hun vader. Ze wonen in een klein oud huis en de kinderen hebben weinig speelgoed of ruimte om te spelen. Daarom vroegen wij Davyd en zijn broertje mee op Zomerkamp, waar kwetsbare kinderen een zorgeloze vakantieweek vol plezier krijgen.
Liefdevolle sfeer
Al onze medewerkers hebben hard gewerkt aan een kampprogramma met sport, spel, Bijbellessen, leuke activiteiten, groepsgesprekken, vrije speeltijd en ontspanning. Ieder kind krijgt veel aandacht en er wordt goed voor hen gezorgd. Op het kamp heerst een sfeer van liefde en acceptatie. Davyd vertelt enthousiast: “Dit is mijn eerste keer op kamp en ik vind het heel leuk hier. De omgeving is mooi, in een bos met een meer en we hebben mooie kamers met een douche en toilet. Onze groepsleiding is Arthur. Hij is heel aardig. Hij vindt het niet erg als we naar hem toekomen voor een knuffel. Hij zorgt goed voor ons. Hij telt elke keer of iedereen van de groep er is en laat ons niet alleen. Hij helpt ons overal mee, zoals het schoonmaken van onze kamer en het opruimen van onze kleding en schoenen! Hij speelt met ons en vertelt ons leuke verhalen.”

Prachtige ervaringen
Davyd heeft genoten van de dingen die hij op Zomerkamp meegemaakt heeft. Hij is zo’n overdaad aan eten en leuke nieuwe ervaringen niet gewend. “Het eten is zo lekker, dat ik altijd om meer vraag,” vertelt hij. “Ik vind de spelletjes, sport, schommels en de trampolines superleuk. Er is hier ook zo veel leuk speelgoed en andere kinderen om mee te spelen, zoals samen racen op de fietsen en met een vlot over het meer varen. Verder zijn we gaan vissen en toen heb ik drie vissen gevangen. Ik heb deze week ook geleerd hoe ik moet rolschaatsen. En het klimparcours vond ik heel gaaf. En ik heb een heel mooi T-shirt gekregen! Alle donateurs bedankt dat we met jullie hulp op kamp konden. Het is hier zo fijn!” Davyd gaat met vele mooie herinneringen weer naar huis, en nog belangrijker: met kennis over God’s liefde.
Onvoorwaardelijke liefde
Onze lokale medewerker Maksym vertelt: “Het besef dat kinderen de toekomst van ons land zijn, werd nog duidelijker toen de oorlog begon. Het doel voor alle Oekraïners is het beschermen van ons land, zodat het een plek wordt waar kinderen veilig en beschermd op kunnen groeien. Ons leger vecht voor onze kinderen: voor hun emoties en ervaringen, hun verlangen naar liefde, hun behoefte aan een goed voorbeeld en de juiste begeleiding. Kinderen die, om wat voor reden dan ook, zonder de liefde van hun ouders moeten opgroeien, krijgen bij ons op Zomerkamp de boodschap mee dat ze niet alleen zijn, dat ze waardevol zijn en dat er iemand is die voor hen zorgt.” Davyd voegt toe: “Op kamp heb ik geleerd dat God van iedereen houdt. Hoe oud je ook bent of hoe je je ook gedraagt: Hij houdt hoe dan ook van je.”
